Електрокар Nissan Leaf настільки вразливий, що його можна зламати за допомогою смартфону

З кожним роком на дорогах світу з’являється все більше електрокарів, і на думку експертів, зовсім скоро вони стануть більш частим явищем ніж авто з бензиновим двигуном. Однак, виробники електрокарів прагнуть лише до отримання більшого прибутку, забуваючи про безпеку клієнтів, про що свідчать часті факти злому автомобіля за допомогою простого телефону, пише Uincar.

Сьогодні стало відомо, що найпопулярніший і поширений в світі електрокар Nissan Leaf настільки незахищений, що його можна зламати за допомогою телефона, причому перебуваючи при цьому на іншому кінці світу. Молодий хакер, перебуваючи в Австралії зміг за допомогою телефону зламати Nissan Leaf нового покоління, що знаходиться в Британії.

Як видно з представленого відео, в момент «злому» всередині електрокара знаходився знайомий молодого хакера, який проживає в Англії, і працює в області IT-безпеки. За допомогою простого мобільного браузера хакеру вдалося отримати стовідсотковий контроль над управлінням електричним автомобілем. Причому йому навіть не треба було використовувати фірмовий додаток «Nissan».

Прописавши в адресному рядку браузера VIN-номер автомобіля хакер зміг отримати контроль над шляховою інформацією, обігрівом сидінь, і регуляцією кліматичної установки.