Тісно, ​​повільно, екологічно: британці представили водневу новинку

Молода британська фірма Riversimple, яка фінансується Євросоюзом, таки дотримала обіцянку і представила водневий автомобіль — це дводверне малятко Rasa. Невелика і не дуже швидка машина, але вкрай просунута, як і годиться сучасним еко-машинам, пише topgir.com.ua.

В основу автомобіля ліг легуглепластиковий монокок з алюмінієвими підрамники та композитними кузовними панелями з скловолокна, тому його маса невелика і складає всього 580 кг. При цьому сітікар має вкрай низький коефіцієнт лобового опору — всього 0.224, що набагато менше, ніж у будь-якій іншій серійній машині, що продається зараз на ринку.

image-26a295dc-980x550

В якості силової установки у новинки виступає чотири електромотори, які живляться від блоку паливних осередків, що видають 8,5 кіловат. Конячок тут зовсім небагато — на розгін до сотні йде більше 10 секунд, стільки ж становить і максималка. А ось в чому вражає автомобіль, так це в плані економічності — однієї заправки вистачить приблизно на 480 км шляху.

Незабаром Riversimple випустить 20 тест-прототипів, а в 2018-му компанія обіцяє почати серійне виробництво і на перших порах зібрати 3,5 тис. машин. Стартувати допоможуть 2 млн євро, які британці отримає в рамках гранту від ЄС.