Запас ходу електромобілів зросте в 10 разів

У Кембриджському університеті пропонують використовувати акумулятори нового типу — літій-кисневі

Вчені Кембриджського університету ведуть роботи над створенням серійних батарей нового типу — літій-кисневих. Нові акумулятори значно збільшать запас ходу електромобілів і при цьому будуть вигідніше своїх літій-іонних аналогів, повідомляє Financial Times.

Не секрет, що запас ходу — ключовий момент для електромобілів. І, незважаючи на значний прогрес у даній області, поки що більшість автомобілістів воліють купити машину, що працює на традиційних видах палива — бензині та дизельному паливі. Однак винахід вчених з Кембриджу може зробити справжній переворот у галузі, адже вони обіцяють, що завдяки літій-кисневим батареям запас ходу електромобілів збільшиться … в 10 разів!

Найцікавіше, що одним лише запасом ходу справа не обмежується. Експерти стверджують, що стандартний набір літій-кисневих акумуляторів для електромобіля виявиться приблизно в п’ять разів легше свого літій-іонного аналога і в п’ять разів дешевше.

Правда, варто обмовитися — «просто завтра» транспортної революції не відбудеться. Фахівці з Кембриджу обмовляються, що потрібно не менше 10 років, перш ніж літій-кисневі батареї надійдуть у масове виробництво. Найбільша проблема на цьому шляху — домогтися стабільності в роботі, щоб зарядка і витрачання енергії на подібному пристрої здійснювалися без будь-яких проблем. Проте вчені вже обіцяють, що займуться вирішенням даної проблеми в найближчий час.

Джерело