Американці створили найшвидший серійний суперкар

Відоме американське тюнінг-ательє Hennessey Performance представить 3 листопада в Лас-Вегасі суперкар-рекордсмен Hennessey Venom GT

Цей автомобіль добре відомий шанувальникам суперкарів, так як випускається з 2011 року. За основу взято англійська Lotus Exige, якому подовжили колісну базу, змінили аеродинамічний обвіс і забезпечили семилітровою твін-турбо «вісімкою», потужність якої варіюється залежно від модифікації від 725 до 1200 к.с.

У лютому минулого року Hennessey Venom GT зумів розігнатися до 435,3 км / год, перевищивши таким чином рекорд Bugatti Veyron Super Sport, який подолав позначку тільки в 434 км / ч. Але цей рекорд англо-американського гіперкара зарахований не був, так як фіксується середня швидкість, показана в двох заїздах, у той час як Hennessey Venom GT на другий заїзд так і не наважився.

q2

Проте ще рік тому американці заявили, що офіційне визнання рекорду їм не настільки вже й важливо, так як вони і самі прекрасно знають, що Hennessey Venom GT швидше Bugatti Veyron. І щоб розвіяти останні сумніви заявили, що скоро представлять суперкар, здатний розвинути максимальну швидкість в 450 км / ч. І нехай не скоро, але такий автомобіль вони зробили. 3 листопада, в рамках проведення автовиставки SEMA в Лас-Вегасі, ательє Hennessey Performance покаже «заряджений» Hennessey Venom GT з 1451-сильним мотором, що працює на біоетанолі Е85. За запевненнями американців, цей автомобіль є безаперечним «королем швидкості», оскільки перевищує всі існуючі на сьогоднішній день серійні спорткари, сертифіковані для доріг загального користування. До першої сотні автомобіль розганяється за 2,4 с, до 100 миль / год (160 км / ч) за 4,4 с і до 200 миль / год (320 км / ч) за 12,8 с.

Причому таких показників американці домоглися досить просто, всього лише збільшивши тиск наддуву. При цьому аеродинаміка і вага (1244 кг) залишилися незмінними. Зрозуміло, рекордний Hennessey Venom GT буде дуже рідкісним і дорогим автомобілем. У 2016 році планується випустити не більше п’яти примірників, за ціною 1 200 000 доларів за штуку. За словами президента і засновника Hennessey Performance Джона Хеннессі, Venom GT став не просто найшвидшим автомобілем у світі, але з його допомогою вдалося обкатати деякі технічні рішення для розроблювального в даний час ще більш екстремального гіперкара — Hennessey Venom F5. Залишається тільки здогадуватися, якими характеристиками володітиме цей суперкар, оскільки характеристики Hennessey Venom GT вже зараз можна вважати позамежними.