Audi хоче полетіти на Місяць

Німецький автовиробник підготував апарат lunar quattro до польоту на супутник Землі

Компанія Audi оголосила про плани відправити на Місяць власний місяцехід — Audi lunar quattro. Апарат буде запущений в разі перемоги берлінської технічної групи Part-Time Scientists у конкурсі Google Lunar XPRIZE з призовим фондом 30 млн доларів США.

Згідно з умовами конкурсу, у змаганні здобуде перемогу та команда, яка зуміє доставити автоматизований всюдихід на Місяць. Апарат повинен пройти по місячній поверхні не менше 500 метрів і передати на Землю зображення і відео у високому дозволі. При цьому частка приватних коштів у загальному обсязі фінансування команди повинна становити не менше 90%.

У компанії Audi вирішили надати підтримку команді Part-Time Scientists, передавши експертні знання інженерів, а також надавши місяцехід Audi lunar quattro. Розроблений прототип вже отримав дві премії в рамках програми Google Lunar XPRIZE на загальну суму 750 000 доларів.

65429922552a910b00eb37e3d82dcfde_orig

Маса автономного апарата становить 35 кг. У рух місяцехід наводиться за рахунок електричних двигунів, вмонтованих в маточини чотирьох коліс. Мотори живляться від літій-іонного акумулятора, підзарядка якого здійснюється від сонячних батарей. Теоретична максимальна швидкість апарату — 3,6 км / г. Всі чотири колеса здатні повертатися на 360 градусів. У передній частині Audi lunar quattro встановлено дві стереоскопічні камери, що дозволяють отримувати детальні тривимірні зображення. Третя камера використовується для вивчення матеріалів і створення панорамних зображень.

Найближчим часом фахівці планують зменшити масу місяцеходу, а також удосконалити електродвигуни, силову електроніку та акумуляторні батареї апарату. У разі перемоги в конкурсі політ Audi lunar quattro на Місяць може відбутися в 2017 році.