Безпілотні автомобілі Google мало не потрапили в 13 ДТП

Компанія відзвітувала про позаштатні ситуації за участю «Гугломобілей»

Безпілотні автомобілі сприймаються багатьма як своєрідна панацея в транспортній безпеці. Адже не секрет, що електроніка, на відміну від живої людини, не помиляється і не втомлюється. Це — в теорії.

А от на практиці все виявляється не так гладко, навіть за наявності всіляких сучасних систем. Наприклад, як повідомляє The Guardian, компанія Google, ведучи випробування свого безпілотника, офіційно визнала, що в період з вересня 2014 по листопад 2015 під час тестів була зафіксована 341 позаштатна ситуація, коли автомобіль самостійно передавав управління живому водієві. Більш того, в 13 випадках невтручання тест-пілота гарантовано б призвело до ДТП.

Втім, не можна не відзначити, що навіть у цьому випадку статистика виглядає, швидше, на користь безпілотних автомобілів. Справа в тому, що за 14 місяців «гугломобілі» подолали понад 424000 миль (682 000 км) в автономному режимі, і, таким чином, всі подібні випадки можна вважати скоріше винятками. До того ж, в статистиці говориться, що в більшості випадків аварійні ситуації провокували інші водії, які сиділи за кермом самих звичайних автомобілів.