“Героїв парковки” в Україні не карають – експеримент

В Європі проблем із неправильним паркуванням практично немає. У Варшаві громадяни разом із поліцією змушують водіїв дотримуватися правил дорожнього руху. Але в Україні порушників правил паркування практично не карають, пише fakty.ictv.ua.

– Ми не можемо не реагувати на повідомлення від жителів міста. Минулого року прийняли понад 200 тисяч дзвінків із скаргами на запарковані з порушеннями автомобілі, – розповідає речник муніципальної поліції Варшави Моніка Ніжняк.

А от в Україні з правилами паркування усе набагато гірше. Більшість водіїв покидають свої авто на смузі громадського транспорту на цілий день. За законом, поліція має евакуювати їх на спеціальний майданчик. Та боротися з такими порушниками ніхто не поспішає.

Факти вирішили влаштувати власний експеримент і викликали поліцію за фактом порушення правил паркування. Через годинну очікування жоден екіпаж боротися з порушниками не приїхав. За словами Віталія Кличка, щомісяця київський бюджет недоотримує півтора мільйона гривень, які осідають в кишенях паркувальників та комунальних чиновників. Громадські активісти закликають водіїв не платити готівкою за цей сервіс, а використовувати безкоштовний додаток до смартфона “Мобільне паркування”.