Компанія Goodyear показала концепт автомобільних шин майбутнього

У що будуть «взуті» автомобілі майбутнього? Схоже, що американський виробник шин Goodyear знає відповідь на це питання. Більш того, інженери та дизайнери компанії навіть створили демонстраційне відео, завдяки якому можна краєчком ока зазирнути в майбутнє. Концепція дивних сферичних шин, продемонстрованих в рамках цього ролика, по-справжньому вражає. Але хто знає, коли цей проект втілиться в життя.

Сферичні шини отримали назву Eagle-360, і форма – не єдине, чим вони відрізняються від поточного покоління шин. Eagle-360 будуть випускати в ексклюзивному дизайні для різних країн, виходячи з інформації про дорожніх покриттях і погодних умовах. Зовнішні шари шин будуть наноситися на внутрішній каркас за допомогою новітньої 3D-друку. Кріпитися до автомобілю такі «колеса» за допомогою технології магнітної левітації. Звучить занадто фантастично, зрозуміло, але хто його знає, раптом Goodyear зовсім не жартують?

Шини, завдяки своєму унікальному пристрою, автоматично підлаштовуватися під поверхню дороги. Наприклад, якщо поверхню проїзної частини вологе, особливу пористу поверхню шин стає більш м’яким, щоб знизити ефект аквапланування і уникнути втрати управління. Коли дорога суха, шини, навпаки, стають більш жорсткими. Автомобіль з такими шинами постійно збирає інформацію про дорожній поверхні і не тільки використовує її для оптимізації руху, але ще й пересилає на інші автомобілі, роблячи дорожній рух безпечнішим. Що вже казати про процесі паркування, який в майбутньому повністю зміниться, адже сферичні колеса дозволяють значно підвищити маневреність.

Джерело