Легендарний Land Rover Defender пішов на спокій?

Вчора відбулася епохальна подія. Land Rover припинила виробництво позашляховика Defender, який випускався протягом … (тримайтеся) … 68 років. У п’ятницю, 30 січня, останні 15 автомобілів зійшли з конвеєра підприємства в англійському Соліхалл і на цьому в історії цього позашляховика-легенди поставлена ​​… ні не крапка, а лише три крапки .. Серед цих машин був позашляховик в «прощальній» модифікації Heritage, створеної в честь зняття моделі з виробництва. Машина має зелений колір кузова і матерчатий верх, як у першого Land Rover Series I, випущеного в Соліхалл в 1948 році. Land Rover Series, який змінив три покоління, став передвісником нинішнього «Дефендера», Він з’явився в 1983 році і вироблявся по нинішній день без будь-яких істотних зовнішніх і конструктивних змін.

Влітку 2015 британці зібрали двохмільйонний екземпляр моделі, який згодом був проданий на торгах аукціонного дому Bonhams за 400000 фунтів стерлінгів (близько 550 000 євро). Land Rover Defender наступного покоління випустять в 2018 році і вже не в Англії. Позашляховик, який побудують на алюмінієвій платформі, отримає самоблокуютчі диференціали на кожній осі і роздавальну коробку із заниженою передачею. Він буде, звичайно, краще старого Дефа, але ж погляньте на фото. Вони сумні, бо новий Defender вже не буде колишнім, таким же міцним рамним позашляховиком, таким же простим і незграбним і від цього таким улюбленим для майже 2 млн. покупців. Це вже буде інший Деф. І тому сьогодні в Соліхалл були сумні обличчя. У лінійку двигунів увійдуть дволітрові бензинові та дизельні «турбочетвірки» сімейства Ingenium, а також атмосферні і компресорні трилітрові агрегати V6.

Не виключено, що згодом у моделі з’явиться «заряджений» варіант від підрозділу SVO, а також екстремальна модифікація для важкого бездоріжжя. Новинка буде пропонуватися «як мінімум з п’ятьма різними кузовами», серед яких буде пікап і п’ятидверна версія з семимісцевим салоном. Збірку позашляховика налагодять на новому підприємстві в Словаччині, на створення якого альянс Jaguar Land Rover витратить один мільярд фунтів стерлінгів (близько 1,5 мільярда доларів). Історія Defender продовжиться, але вже для іншого покоління.