На які шини перейшли українські автомобілісти у 2016 році

Падіння авторинку і економічна обстановка вплинули на смаки і вибір покупців шин.

Перші підсумки зимового сезону 2015-2016 на ринку шин — невтішні. Природно, падіння авторинку і економічна обстановка вплинули на смаки і вибір покупців шин, пише ubr.ua, посилаючись на AUTO-Consulting.

Як повідомив регіональний менеджер компанії Continental з продажу в Україні Олександр Воробей, він спостерігає зміну переваг по брендам. Існує стабільний попит на преміальні шини. А ось попит на інші бренди змістився в бік більш дешевих.

Комерційний директор «Нокіа Шина» Павло Гідзіль, також констатував, що переваги покупців однозначно змінилися. Зокрема, він повідомив, що в даний час вони повністю залежать від доходів споживачів. Зараз ключовий фактор при виборі шин — ціна. Якщо раніше потенційний покупець вивчав результати незалежних тестів, читав відгуки на спеціалізованих форумах, прислухався до рекомендацій продавців, то тепер в першу чергу його цікавить вартість товару.

Безумовно, є і платоспроможні покупці, для яких в пріоритеті як і раніше якість, безпеку, комфорт, і вони можуть собі дозволити купити шини преміум-класу. Однак, не вони, вважає пан Гідзіль, формують загальну тенденцію: сьогодні мас-маркет можна охарактеризувати як ценоорієнтований.

У прес-службі компанії Michelin також вважають, що купівельний попит продовжив зміщення в бік більш бюджетного сегмента. Так, продажі преміальних шин в 2015 році знизилися на 14% по відношенню до 2014 року. Адже для більшості споживачів ціна — один з найбільш важливих критеріїв при покупці шин.