Найпоширеніші помилки при купівлі першої машини

Кожен має право на помилку. При купівлі першої машини помиляються практично всі. Про найбільш поширені промахи читайте в цій статті.

1. Не та машина

В момент покупки ви переслідуєте одні цілі, а через деякий час у вашому житті відбуваються зміни. Реальність вносить свої корективи: друзі вічно зайняті, а в родині поповнення. У вас є якісь очікування щодо майбутньої машини. Наприклад, ви хочете кататися з друзями на пікніки кожні вихідні. Чи хочете двомісну машину, тільки для себе та для другої половинки.

Це не так важливо, якщо ви можете в будь-який момент поміняти автомобіль. Але такі можливості швидше виняток, ніж правило. Коли будете вибирати модель, уявіть, що вона буде з вами багато років.

2. Неекономічна машина

Якщо у вас немає водійського стажу, то навряд чи ви уявляєте собі, скільки насправді витрачається грошей на заправку.

Ціни на паливо не радують і навряд чи будуть радувати найближчим часом. Стаття витрат на бензин при купівлі неекономічної машини може вибити з колії, особливо якщо ви почнете активно використовувати автомобіль.

Обслуговування автомобіля — дороге задоволення. І ви швидко відчуєте, що гроші летять у вихлопну трубу.

Те ж саме відноситься до вартості запчастин. Ремонтувати машину все одно доведеться, нехай навіть у дрібницях. Перед покупкою подивіться, скільки доведеться витрачати на стандартний ремонт.

Відвідайте форуми, на яких власники машин розповідають про свої автомобілі. Ви відразу дізнаєтеся про проблемні місця машини. А потім подумайте, чи потягне такі витрати ваш гаманець.

3. Несподіваний ремонт

«Купуй стару! Навіщо тобі відразу нова?» — таку пораду часто дають новачкам.

Звичайно, б/у машини дешевше. І їх не так шкода подряпати, наприклад. Але навіть досвідчені автомобілісти не можуть визначити, чи все в нормі у вживаного авто. Для цього потрібно бути автомеханіком зі стажем.

Навіть перевіряти машину радять на надійних, «своїх» станціях, а не на тих, які радить продавець. Приховані дефекти можуть коштувати дуже дорого. Так що, якщо вирішили вибрати стару машину, ідіть за покупкою з механіком. Нехай навіть його послуги будуть коштувати кілька тисяч, ви заощадите більше.

І це не кажучи про те, що несправність автомобіля може коштувати не лише грошей, але і здоров’я.

4. Машина «на забій»

«Купи гіршу: і зламати не шкода, і водити навчишся!» — це взагалі порада номер один від бувалих водіїв.

А тепер подумайте, навіщо ви берете машину. Щоб її розбити або щоб на ній їздити? Щоб обов’язково навчитися самостійного ремонту або щоб переміщатися з пункту А в пункт Б?

Новачки відчувають себе незатишно за кермом. Якщо посадити їх за управління «убитої» машини, стане тільки гірше. Навіщо створювати собі додаткові складності і ризикувати, коли можна купити не найдорожчу, але надійну машину і освоюватися на дорогах вже на ній, — незрозуміло.

5. Машина заради прикрас

Перш ніж вибирати машину, подумайте, що ви будете з нею робити. Машина повинна бути надійною, без проблем довозити вас до місця призначення і вміщатиме речі, які ви зазвичай возите з собою. У автомобілів повно можливостей для апгрейда, але базові функції розширити неможливо.

Є думка, що красива і модна машина справить враження на оточуючих, а ваше життя зробить кращим. Однак те ж саме може зробити і просто хороша, надійна машина.

Підходьте до вибору автомобіля як до вибору інструменту і не дозволяйте емоціям керувати вашим рішенням.

6. Надії на майбутній прибуток

Автомобілі коштують дорого, але це не означає, що вкладення в машину окупиться (ми не про бізнес зараз, а про особистому автомобілі). Підчас перепродажу будь-який автомобіль втрачає в ціні вже тільки з-за факту зміни власника. У салоні вам порекомендують машину дорожче і будуть говорити, що вона і підчас продажу коштуватиме ого-го. Це не той аргумент, до якого варто прислухатися. Припустимо, коробка-автомат буде коштувати дорожче підчас продажу. Але на загальне зниження вартості уживаної машини це мало вплине.

Так що машина не інвестиція. Зробіть витрати мінімальними і купіть безпечний і надійний транспортний засіб.

7. Купівля без торгу

Якщо ви пішли за старою машиною, то врахуйте: цінник, виставлений продавцем, — орієнтовний. Торгуватися можна і потрібно, як правило, продавці готові скинути ціну. Щоб цього домогтися, потрібно ретельно оглядати автомобіль і задавати питання про його стан. Уважний і досвідчений покупець може знизити ціну на десятки тисяч рублів. Або вивчайте форуми, щоб зрозуміти, про що питати, чи все-таки беріть з собою механіка, який запитає за вас.

8. Машина в кредит прямо в салоні

Коли купівля машини — майже вирішена справа, залишилося уникнути останньої пастки. Особливо якщо ви вирішили взяти автомобіль в кредит. Отже, ви стоїте перед майже своєю машиною, і тут дилер каже, що купити ви її можете цю секунду на особливих умовах. Тільки підпишіть кредитний договір, а потім кожен місяць треба буде платити всього-то нічого.

Ось тут потрібно зробити вольове зусилля і не підписувати. Прочитайте уважно, які умови вам пропонують. Найчастіше кредити в салонах невигідні, даються під великий відсоток. Краще вивчіть пропозиції банків й знайдіть оптимальний варіант. Зробіть це до походу в салон, щоб не спокушати себе.це до походу в салон, щоб не спокушати себе.

Джерело