Новий міністр пояснив, чому дорожній збір не йде на ремонт доріг

Новий міністр інфраструктури Володимир Омелян розповів про те, як буде фінансуватись будівництво та ремонт українських доріг, і що потрібно зробити, щоб кошти з дорожнього збору справді скеровували на відновлення та будівництво автошляхів. Також Омельян наголосив, що окрім доріг загального користування слід подбати і про дороги на півдні України, які зазнали сильних руйнацій через пересування по них вантажної техніки.

“Дорожній збір є. Але немає дорожнього фонду, куди б ці гроші направлялися. Зараз вони скеровуються до державного бюджету. І вже з нього вони в ручному порядку виділяються. Якби галузь мала стабільне фінансування та зрозумілий обсяг коштів, який скеровується на дороги, ми мали б абсолютно іншу картину.

Я сподіваюся, що цього року таки проголосують у Верховній Раді створення дорожнього фонду, наступного року його роботу запустять. Наше завдання, щоб це буле не нове окреме джерело корупції, а прозора інституція, де всі будуть бачити, як виділяються кошти і куди вони скеровуються”, – наголосив Омелян під час інтерв’ю виданню Deutsche Welle.

Нагадаємо, цього року виділили понад 18 млрд грн на ремонт автодоріг загального користування.

Джерело