Пальне буде ще дорожче вже навесні — експерт

Скоріше за все, ближче до весни середня ціна на дизпаливо може піднятися з 16 до 16,5, а на А-95 – в середньому з 18 до 19 грн. Таку думку висловив експерт Ю.Корольчук, повідомляє УНН.

Ціни на пальне можуть рости через нестабільність нацвалюти. Про це в ексклюзивному коментарі УНН зазначив експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

“Станом на сьогодні вже відбувся суттєвий ріст цін на пальне. І, скоріш за все, варто очікувати подальшого росту. Я маю на увазі А-95 бензин, найпопулярніший.

Голова причина — це звичайно нестабільність валюти. Вартість нафти на світових ринках більш-менш стабільна, так, вона (ціна на нафту) теж впливає на ціну на пальне в Україні, але у зв’язку із тим, що зараз не відбуваються суттєві коливання цін на нафту (тримається у коридорі 35-37 дол.) — ключовим фактом залишається курс”, — зазначив експерт.

Крім того, за словами Ю.Корольчука, ціни на дизельне пальне теж ростимуть.

“Прогнози — річ невдячна. Та, якщо подивитись короткостроковий прогноз — до весни, до скоріш за все ми будемо бачити ріст цін на дизпаливо, на А-95 та А-92, так як буде іти посівна. Ріст цін стосується більшою мірою дизпалива, факт посівної традиційно впливає, тому розслаблятися не треба. Знову ж таки, ми говоримо про зростання, але не значне, якщо валюта не поповзе угору.

Якщо середня ціна на дизпаливо зараз виходить 16 грн, на А-95 — десь 18 грн (я маю на увазі середню ціну), то, скоріш за все, ближче до весни середня ціна на дизпаливо може вирости з 16 до 16,5, а на А-95 — в середньому з 18 до 19 грн і навіть трохи вище. Знову ж таки, це за умови, що не буде суттєвих коливань валюти”

Разом з тим, українські водії готові перейти на газ та альтернативне пальне, аби заощадити.