Renault-Nissan готує десять «розумних» автомобілів

У найближчі чотири роки альянс Renault-Nissan випустить десять моделей з автономними системами водіння

За словами президента альянсу Renault-Nissan Карлоса Гона, «пріоритетом альянсу є транспортні засоби з нульовим викидом шкідливих речовин і нульовою смертністю». Зрозуміло, що досягти таких показників в осяжному майбутньому практично неможливо, однак Renault-Nissan зробив помітний крок у цьому напрямку, розробивши кілька систем, які значно підвищать безпеку водіння. Карлос Гон поки не розкрив всі технічні подробиці систем безпеки, але сказав, що вони будуть в самий найближчий час використовуватися на десяти моделях Renault-Nissan, які будуть продаватися в Європі, США, Японії та Китаї.

Йдеться про автономні системи водіння, які без участі водія відстежуватимуть ряд параметрів і керувати автомобілем. Спочатку машина зможе самостійно рухатися тільки по одній смузі, через два роки поліпшена система автономного водіння дозволить автомобілю самостійно перебудовуватися з однієї смуги на іншу, а до 2020 року рівень автоматизації дозволить автомобілю практично без участі водія проїжджати складні перехрестя і пересуватися в міських умовах. Автономні системи водіння повинні запобігти важкі аварії зі смертельним результатом, які в 90% випадків відбуваються через помилки водіїв. Тепер їм на допомогу прийде штучний інтелект, який у критичний момент візьме керування автомобілем на себе.

Як стверджує Карлос Гон, ці системи не сильно збільшать ціну автомобілів і будуть доступні навіть для недорогих моделей альянсу Renault-Nissan. Разом з тим наголошується, що системи автономного водіння не зроблять автомобілі стовідсотковими «безпілотниками» — водій, як і раніше, буде керувати машиною, а електронні помічники лише зроблять цей процес більш безпечним.