США розробляє «розумні» бойові машини

Американське агентство передових оборонних досліджень DARPA розпочне реалізацію програми зі створення інтелектуальної бронемашини майбутнього під назвою Ground-X Vehicle Technology (GXV-T). За словами інженерів, головною складовою технології стане доповнена реальність, пише bublbe.com.

Згідно з проектом, машини GXV-T прийдуть на заміну сучасним танкам. За допомогою нової гусенично-колісної системи броньовики зможуть з легкістю рухатися практично будь-якою місцевістю, від плоских рівнин до крутих схилів. Крім цього, розробка передбачає можливість розподілу рухомих листів броні, щоб звести до мінімуму потенційну шкоду пасажирам.

У рамках проекту GXV-T будуть оснащені різними датчиками для виявлення супротивників і союзників та їх подальшого відстеження з використанням технологій доповненої реальності. Система також дасть пілоту можливість планувати маршрут і класифікувати місцевість для вибору оптимального шляху та поверхні пересування. А здатність перевести керування транспортером на автопілот допоможе екіпажу зосередитися на виконанні місії.