Стало відомо, коли ЗАЗ розпочне виробництво нових моделей

Генеральний директор Запорізького автозаводу (ЗАЗ) Микола Євдокименко розповів «Автоцентру» про графік роботи підприємства та його виробничі плани.

Так, нині виробництво легкових автомобілів на ЗАЗі призупинено. Завод складає невеликими партіями вантажні автомобілі та автобуси. Також відправляє машинокомплекти в Єгипет. Цього року туди поставлено для складання 10 тисяч комплектів для Lanos і таку саму кількість – для Vida. Крім того, триває підготовка до випуску нових моделей.

Так, уже повністю готовий до виробництва пікап на базі ЗАЗ Vida. Він сертифікований, названо його вартість і вже готові форми для складання кузовних панелей. Крім того, розпочне випуск причепа з пластиковим верхом до моделей ЗАЗ.

Але ця та інші моделі ЗАЗ (Sens, Lanos, Vida) складатиме у другому кварталі 2016 року. До того часу дилери продаватимуть автомобілі, виготовлені заводом ще восени минулого року.

На початку 2017 року Запорізький автозавод розпочне випуск рестайлінгової ЗАЗ Forza. Автомобіль із досить серйозними змінами показали на Столичному автошоу 28-29 травня.

Крім того, вже зараз триває підготовка до повномасштабного виробництва абсолютно нової моделі ЗАЗ Slavuta Nova з двигуном Euro 6 для ринків України, країн СНД і Євросоюзу. Завод розпочне її повномасштабне виробництво через 13-14 місяців (тобто всередині 2017 року). Наразі тривають роботи з модернізації моделі – низку змін порівняно з моделлю-донором внесено і в інтер’єр, і в екстер’єр. Змінити деталі майбутнього автомобіля можна, доки не виготовлено прес-форми для кузовних частин. Але незабаром зробити це буде неможливо – прес-форми будуть замовлені та виготовлені.

Отже, на ЗАЗі ЗАЗ Slavuta Nova робитимуть «з нуля», тобто з чистого листа металу. На заводі штампуватимуть кузовні деталі, зварюватимуть кузов, потім фарбуватимуть і складатимуть готовий автомобіль. До речі, саме так зараз виробляють Sens, Lanos і Vida. Плановані обсяги виробництва ЗАЗ Slavuta Nova – 50 тисяч одиниць на рік.

Крім того, дочірнє підприємство ЗАЗ – Мелітопольський моторний завод – також працює над створенням нових двигунів. Використовуючи розробку австрійської компанії, а деталі – китайського і вітчизняного походження, завод почне виготовляти три види двигунів об’ємом 1,3 л, 1,5 л (їх складають і сьогодні), а також нового 1,6-літрового, що відповідає нормам Євро 6.

Також на МеМЗ за ліцензією Chery складатимуть механічну коробку передач і варіатор.