У Чехії введуть податок на автомобілі старше 10 років

Таким чином держава намагається «омолоджувати» автопарк країни.

Тим, хто планує купити в Чехії старий автомобіль старше 10 років, варто поквапитися. З 2018 року уряд збирається ввести податок для нових власників автомобілів, випущених до 2005 р. Заплатити потрібно буде 3 тисячі крон. Ще більше заплатять покупці автомобілів, які було зроблено до 2000 р.

Автомобілі, випущені з 2001 по 2005 рр., зазвичай ставляться до класу з нормою вихлопів Euro 3. Введення податку на купівлю таких машин буде стосуватися десятків, а то і сотень тисяч чоловік щорічно. При реєстрації таких транспортних засобів покупець заплатить 3 тисячі крон.

Міністерство промисловості і торгівлі разом з Міністерством навколишнього середовища підготувало відповідний законопроект. До цього платити податок потрібно було тільки покупцям машин класу Euro 2, тобто випущених до 2000 р. Їм теж піднімуть ставку з 3 до 5 тисяч крон. За більш старі автомобілі доведеться заплатити і зовсім 10 тисяч крон. Податок сплачується при ввезенні машини в ЧР або при першому продажі.

Держава пояснює нововведення тим, що необхідно омолодити автопарк в Чехії. Податок на старі машини в ЧР стягується з 2009 р., але поки до зниження середнього віку автомобілів по країні це не привело.

Джерело