Українці хочуть за гроші «стукати» на порушників ПДР

Ініціативна група пропонує вважати доказом порушення правил дорожнього руху запис на відеореєстратор з іншої машини. І отримувати за це гроші, пише autocentre.ua.

У столиці група ентузіастів розробляє систему, за якою поліція буде розглядати порушення ПДР з відеоматеріалів, знятих іншими автомобілістами. Причому не безкоштовно, а за грошову винагороду. За словами одного з ініціаторів пропозиції, Олексія Афоніна, «стимулом послужило повідомлення про те, що нова поліція планує до літа закупити відеокамери для фіксації порушень ПДР. В середньому така камера разом з антивандальним захистом, програмним забезпеченням, лініями зв’язку і обслуговуванням обійдеться місту близько $ 20 тис., а в сумі 600 камер – $ 12 млн. Та й ефективність цього заходу, як показує російський досвід, сумнівна ».

Водії скоро запам’ятовують місця, напхані камерами, продовжує він. «Ми ж пропонуємо аналог, який не буде коштувати державі ні копійки», – додав Афонін. За його словами, ідеєю вже зацікавилися чиновники і депутати, правда, конкретних домовленостей поки немає. Концепція проекту передбачає, що співробітник поліції, який повинен обробляти вхідні матеріали, буде отримувати від людини, який зафіксував порушення, не тільки відео, але і анкету з інформацією про порушення, достатньою для оперативного прийняття рішення у справі.

«Причому система, що обробляє відео, буде прибирати всі номери і контакти: навіть якщо поліцейському дістанеться порушення за участю, наприклад, його дружини – він не зможе цього виявити. Також він не зможе контактувати ні з порушником, ні з відправником анкети про порушення. Таким чином ми прибираємо корупційну складову », – вказав Афонін.

Чиновники, втім, до ідеї поставилися прохолодно. «Нововведення такого роду повинні відповідати чинному законодавству. Системний підхід – це все-таки фіксація за допомогою стаціонарних сертифікованих камер, а не зйомки на відеореєстратори або мобільні пристрої », – сказав« Вістям »директор департаменту транспортної інфраструктури КМДА Олександр Козловський.

Але радник глави МВС Іван Варченко вважає, що ідея має право на життя: «Сама ідея партнерства держави і громадянина позитивна, але є «але». Адже ми не винагороджуємо людей за повідомлення про пожежу або, наприклад, злочин на вулиці». Цей же момент і бентежить юриста Вадима Володарського. «Важливо, щоб це не переросло в полювання на відьом і в те, щоб хтось не зробив це своїм заробітках. Адже це заохочення доносів », – попереджає він. Втім, за словами керівника проекту dtp.kiev.ua Влада Антонова, подібні проекти працюють в інших країнах – наприклад, в Білорусі це «Перехоплення», але у нас є ризик зростання аварійності. «Зараз поліцейські нарікають, що багато аварій трапляється через те, що люди по ходу руху «зависають” в «Вайбері »та інших додатках, а таке полювання може тільки погіршити тенденцію», – каже Антонов. Є ще і питання достовірності відео. «Публічна людина, яку, умовно кажучи, замовили – змонтували за ним 100 сюжетів, – повинен буде ходити і доводити, що на відео не він. Кожен громадянин буде поставлений під постійний контроль осіб, які, по суті, не мають на те повноважень», – підкреслив екс-заступник міністра інфраструктури Олександр Кава.