Українців попереджають про «псевдополіцію» на дорогах

На українських дорогах почали свою роботу співробітники «псевдополіції», які не мають з офіційними органами нічого спільного, крім відповідної символіки і обладнання. Однак це не заважає шахраям стягувати з водіїв штрафи і перекривати дорожній рух, пише o-doroge.com.

Зовні відрізнити самозванців непросто. На «патрулювання» вони виходять на аналогічних автомобілях Prius з спецсігналами і відповідним розфарбуванням, а замість “копів” в них сидять люди в міліцейській формі старого зразка і жилетках зеленого кольору. Однак наглядова очей повинен звернути увагу на «нестатутну напис Police, яка видає самозванців.

Разом з тим, зусилля активістів по нейтралізації фактів подібного шахрайства не приносять своїх результатів. Вони повідомляють, що органи поліції не реагують належним чином на факти порушення. Відомі лише поодинокі випадки, коли правоохоронці виписали штраф на 8500 грн порушників і зняли спецсигнали з їхнього автомобіля. Неофіційно правоохоронці кажуть про появу громадських діячів, які взяли на себе зобов’язання допомагати поліції. Однак в самій Академії муніципальної поліції стверджують про те, що їх діяльність по організації руху під час масових заходів – велопробігів, флешмобів та інших акції проходить в рамках закону і узгоджена з поліцією.

Однак співробітники поліції радять водіям не звертати увагу на подібних людей, зазначив заступник керівника патрульної поліції столиці Дмитро Євдокимов. При цьому він нагадав, що крім фірмового забарвлення автомобіля справжньою поліції можна впізнати по синім номерними знаками.

Як виявилося, обладнати своє авто під «поліцейське» цілком реально. Столичні тюнінг-ательє пропонують такі послуги за ціною від 20 тис. грн. При цьому одне тільки обклеювання кузова потягне від 400 до 2500 грн. Значно дорожче обійдуться спецсигнали на дах – від 14870 грн, а звукові пристрої – ще близько 12 тис. грн, із забезпеченням їх дворічною гарантією. До того ж, фахівці вимагають дозволу правоохоронців на установку подібних спецзасобів, щоб в майбутньому уникнути проблем з правоохоронцями.