Українські водії різко перестали страхувати свої авто

Українські водії стали значно рідше страхувати свої автомобілі, пише MMR.

За даними Нацфінпослуг, за два останні роки кількість проданих полісів страхування скоротилося більш ніж в 2 рази. Якщо в 2013 р українські компанії реалізували 540,2 тис. таких автостраховок, то вже в 2015 р – лише 254 тис. штук.

Причин різкого падіння попиту на страхування машин кілька. Ключова – значне подорожчання полісів через збільшення вартості іномарок після триразової девальвації гривні за останні пару років. Ще один важливий фактор: згортання банками автокредитних програм і зниження автопродажів в Україні.

«Як показав 2015 рік, скорочення доходів домогосподарств змінює запити клієнтів на страхування. Споживач хоче купувати більш «легкі», бюджетні продукти», – визнав голова правління АСК «ІНГО Україна» Ігор Гордієнко. Він вважає, що страховикам доведеться максимально оптимізувати свої цінові пропозиції для українців, зробити їх більш доступними за ціною.

Для багатьох страхових компаній продажі страховок були ключовим напрямком в роботі, тому їх будуть намагатися реанімувати. Ринок страхування довгий час взагалі був ключовим для українського страхування в цілому. Але після зміни макроекономічної ситуації (падіння ВВП на 12%, курсу долара в три рази, і зростання інфляції до 42%) кількість укладених СК договорів почало скорочуватися.

«Можна точно сказати, що КАСКО не буде зараз драйвером зростання, як до кризових часів. Населення наблизилося до порога страхової бідності: число полісів не росте, змінюються лише страхові платежі. Не може бути чудес при поточному стані економіки. Страхування – це похідна економіки. Ми не можемо йти проти тренда. Як тільки економічні тенденції зміняться в кращу сторону, страховий ринок тут же відчує позитивну динаміку », – вважає Гордієнко.