В Україні масово підробляють поліси автострахування

Кількість втрачених полісів автоцивільної відповідальності зросла в два рази.

У 2015 р страхові компанії визнали втраченими 111,6 тис. бланків полісів автоцивілки, що становить 1,63% від загального числа укладених страхових договорів. (Офіційні дані з втрат СК і їх агентів).

Ще 345,7 тис. бланків, або 5%, були зіпсовані. За підсумками 2014 року, цифри становили 0,75% та 5% відповідно, повідомив UBR.ua генеральний директор Моторного (транспортного) страхового бюро Володимир Шевченко.

І якщо зіпсовані бланки були утилізовані за дотриманням всіх правил (в присутності представника страховика та МТСБУ, зі складанням відповідних актів), то шлях загублених полісів відстежити неможливо. Частина з них, теоретично, може йти на “чорний” ринок, збільшуючи частку проблемних полісів.

“Кількість фальшивих бланків зросла. Цим бізнесом зацікавилися злочинні угруповання. Якщо раніше бланки підробляли кустарним методом, друкуючи на принтері, то тепер їх віддруковують в друкарні багатотисячними партіями. Такі бланки поширюються по агентській мережі, їх навіть продають в інтернеті. Відрізнити такий поліс від справжнього неспеціалісту украй складно. Перед укладенням договору слід перевірити на сайті МТСБУ, чи внесений агент, який укладає договір ОСАГО, в Реєстр агентів. Там же знаходиться зразок бланка ОСАГО “, – уточнив Шевченко.

Джерело