В Україні можуть істотно подорожчати авто і запчастини з РФ

Народні депутати схвалили ініціативу Кабміну застосовувати проти російських товарів ембарго натомість аналогічних заходів з РФ.

Так, у разі остаточного прийняття рішення, вже з 1 січня 2016 року на автомобілі російського виробництва, а також запчастини, шини та інші деталі і компоненти введуть нові мита. Вони стануть додатковою причиною подорожчання російських автомобілів, на які ще раніше було вирішено ввести спецмита в розмірі 10,41-17,66% (залежно від заводу-виробника і марки).

Українська відповідь Росії може призвести до того, що подорожчають не тільки УАЗи і ВАЗи, але й іномарки, що випускаються в РФ. Зокрема, це Hyundai, Nissan, Renault та ін. У випадку, якщо КабМін введе новий порядок оподаткування російських машин — вони виростуть в ціні для українського споживача на 30-40%. З недавніх новинок автоіндустрії російського виробництва досить згадати один з найбільших і доступних седанів Nissan Sentra.

У цьому випадку можна сміливо стверджувати, що імпортери та дистриб’ютори просто відмовляться від вироблених в Росії машин, оскільки їх вартість стане неконкурентоспроможною. Так само як і можливо разюча подорожчання шин і запчастин. А в Росії, нагадаємо, випускають компоненти Bosch, покришки Nokian і Michelin, а також інші запчастини та деталі для автомобілів.