В Україні з’явився новий вид автомобільних афер

В Україні величезні масштаби приймає новий вид автомобільних афер – людей «розводять” на сотні тисяч гривень, а шахраї лише час від часу змінюють назву фірм і закривають рахунки. Про це пише газета «Вести”.

Чернігівський підприємець Олексій К. втратив понад 100 тис. грн, піддавшись спокусі дешево купити Toyota Highlander. «Я постраждав від фірми «Ваше Авто”. Автомобіль 2014 року випуску пропонували за курсом 2014 (8 грн./дол.): замість 1 млн 200 тис. грн – за 600 тис. я оплатив 20%, оформили замовлення на поставку автомобіля , обіцяли пригнати з Мукачева. Після оплати несподівано сказали, мовляв, є формальність – потрібно оформити договір лізингу «, – розповів Олексій К. За його словами, через тиждень машину не надали, довелося звернутися із заявою, щоб повернули гроші.

«І тут почалося найцікавіше! Прийшла відповідь, що вони гроші повернуть в розмірі 60% від вартості, але авансового платежу. І тут же вказали: адміністративний платіж становить 113 тис. грн. (97% від усієї суми), а авансом є 3% (200 грн.), так що повернуть 130 грн! Зараз вони запевняють, що не знають, хто мені обіцяв надати машину через два дні «, – повідомив наш співрозмовник.

Схожа історія сталася в Полтаві. Там місцевий житель Володимир Д. вирішив за вигідною ціною придбати Chery E5 . «Машину показали, сів у неї, покрутив кермо. Пішов оплачувати повну вартість, повернувся – її в салоні вже немає, мовляв, віддали іншому покупцеві. Щоб заспокоїти, дали підписати договір лізингу і сказали, що через кілька днів приженуть таку ж. В офісі цієї компанії в Києві взагалі «футболять”: таких авто немає ні у них на базі, ні взагалі в звітності, так що грошей ніхто не дасть”, – скаржиться Володимир Д.

Гендиректор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко розповідає, що на повідку подібних аферистів траплялися навіть родичі чиновників і нардепів. «Ці лізингові компанії посилаються, що працюють під прикриттям «Укравто” Таріела Васадзе. Я йому дзвонив, він був обурений: «Вони до «Укравто” не мають ніякого відношення, крім того, що нібито обіцяють автомобілі Chery”. в даному випадку шахраї нав’язують лізинг, щоб поставити людину в такі умови, щоб він розірвав договір і в цьому була його вина”, – говорить Назаренко. Він радить перед операцією упевнитися на сайті виробника, що фірма є офіційним дилером , – якщо її там немає, це 100% аферисти.