В Україну заборонили ввозити старі автомобілі

Екологічний стандарт «Євро-5» офіційно почав діяти в Україні

Введення нової мінімально допустимої екологічної норми передбачено Законом «Про внесення змін до Закону» Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів «щодо колісних транспортних засобів» №5177-17 від 6.07.2012 р Він говорить, що відтепер всім автомобілям з екологічним стандартом нижче Євро-5 вхід в Україну закритий.

У Європейському союзі стандарт Євро-5 запрацював з 2009 року, так що на практиці це означатиме, що автомобілі з Європи у віці старше 5 років більше не зможуть потрапити в Україну. Торкнеться заборона і більш молодих моделей, якщо їх виробники не в змозі адаптувати конструкцію так, щоб вона відповідала високим екологічним нормам. З цієї причини, наприклад, припинені поставки в Україну іранських Saipa.

Торкнеться Євро-5 і українських виробників, яким довелося переглянути модельний ряд. ЗАЗ в новому році залишився без двох модифікацій своїх популярних моделей, а інші моделі довелося допрацьовувати. А ось виробник автобусів «Еталон» і зовсім позбувся більшої частини модельного ряду.

Наступний етап посилення екологічних вимог до автомобілів в Україні настане 1 січня 2018, коли в країні почне діяти «Євро-6».