Вчені «навчили» автомобіль вгадувати бажання водія

Нова система дозволяє з високою часткою ймовірності передбачити маневр, який відбудеться в наступні кілька секунд

Сучасні автомобілі далеко просунулися з точки зору різних електронних помічників. Приміром, нас вже не дивує можливість автомобіля автоматично паркуватися або підтримувати безпечну дистанцію якщо попереду йде транспорт. Однак, виявляється, це — далеко не межа, і вже дуже скоро машини навчаться буквально вгадувати бажання водіїв!

Як повідомляє видання MIT Technology Review, вчені зі Стенфордського і Корнельського університетів вже розробили систему, яка за допомогою аналізу дорожньої ситуації та поведінки водія здатна з високою точністю передбачити маневр за 3,5 секунди до його виконання.

Для того, щоб досягти таких результатів, протягом двох місяців було проаналізовано поведінку десяти водіїв протягом 1 900 км шляху. З цією метою використовувалися декілька камер, встановлених на кузові автомобіля, GPS-модель з прив’язкою до координат, а також внутрісалонного датчики і камери, спрямовані на особу водія. Вчені проаналізували типову поведінку водія (положення голови, напрям погляду і т.д.) і поєднали його з маневрами автомобіля.

У результаті нова система, створена з урахуванням цих даних, з імовірністю 90,5% здатна передбачити подальший маневр автомобіля. Скажімо, якщо водій знижує швидкість перед перехрестям і при цьому дивиться наліво, то система вже знає, що найближчим часом він виконає поворот.

Вчені впевнені, що нова система, яке пророкує поведінку водіїв, допоможе істотно поліпшити дорожню безпеку і знизити кількість ДТП. Правда, при цьому дослідники обмовляються, що подібні технології будуть затребувані лише до тих пір, поки на дорогах масово не з’являться повністю безпілотні автомобілі, які будуть рухатися по дорогах куди більш передбачувано.