Верховна Рада провалила нові правила паркування

У парламенті не змогли прийняти законопроект, який повинен був вирішити проблеми з паркуванням

Законопроект під номером 3584 повинен був ввести в Україні поняття автоматичної фото- і відеофіксації порушень правил паркування і наділив би інспекторів паркувального простору повноваженнями по евакуації автомобілів-порушників, пише vipautonews.com.

Однак в сесійній залі не знайшлося достатньо депутатів для розгляду законопроекту. Документ підтримали 148 нардепів, 70 депутатів утрималися, а 135 – не проголосували.

Нагадаємо, законопроект повинен ґрунтовно навести порядок з паркуванням на українських дорогах, а також розв’язати низку неоднозначностей.

Депутати пропонують посилити відповідальність водіїв за порушення правил парковки цілою низкою нововведень. Поліцію хочуть частково звільнити від необхідності стежити за неправильно припаркованими автомобілями. Замість них цю функцію виконуватимуть «інспектори паркувального простору».

На відміну від нинішніх паркувальників, інспектори матимуть значно більше повноважень, і головне з них – можливість записати на фото чи відео порушення правил стоянки, і тут же виписати штраф або прийняти рішення про евакуацію. При цьому приводом для евакуації може послужити майже будь-яке порушення правил стоянки.

Режим фото- та відеозапису стане новинкою для адміністративного кодексу. Раніше такого поняття закони не містили. Крім фото- і відеофіксації порушень паркування, передбачено й запровадження автоматичної системи контролю паркувального простору відповідним обладнанням.

Основна ініціатива у формуванні загонів інспекторів паркувального простору буде лежати на місцевій владі. Додатковим стимулом для цього стане і те, що штрафи і оплата парковки підуть до місцевих бюджетів.
Крім того, закон пропонує збільшити покарання за неоплачену стоянку на платній парковці. За таке порушення штраф буде дорівнює вартості однієї години в двадцатикратному розмірі.