Від світлофорів хочуть відмовитись (відео)

На думку фахівців з лабораторії Senseable Массачусетського технологічного інституту, таким способом можна позбутися заторів на перехрестях.

Замість цього інженери пропонують використовувати спеціальні системи контролю руху транспорту, встановлені в будівлях, а також технологію обміну даними між автомобілями, повідомляє AutoMotoClub.info.

Правда, є один важливий нюанс. Як пояснюють дослідники, повністю відмовитися від світлофорів на перехрестях можна буде лише в майбутньому, коли вийдуть на дороги повністю безпілотні автомобілі, які зможуть обмінюватися даними між собою (vehicle to vehicle), так і з навколишньою інфраструктурою (vehicle to infrastructure).

Організувати керування рухом у цьому випадку можна буде за системою вільних слотів. А поки що вчені лише створили модель подібного міського перехрестя.

До речі, у нової схеми є цілий ряд плюсів. Головний з них — висока швидкість проїзду перехресть, адже система, аналізуючи дані, передає автономним машинам сигнал на уповільнення або прискорення таким чином, щоб кожен автомобіль проїхав перехрестя без затримок і зіткнень.

Зараз робоча модель автоматизованого перехрестя представлена у виставковому комплексі Parc de La Villette в Парижі та її можуть випробувати відвідувачі виставки. Коли ж подібна система з’явиться на реальних дорогах, американські вчені не уточнюють.