Відшкодування по ОСАГО збільшили вдвічі

З 19 лютого 2016 року за полісами «автоцивілки» (ОСАГО) збільшується ліміт відповідальності страховика. Тепер він становить до 100 тис. грн по майну і до 200 тисяч — по життю і здоров’ю,

пише autocentre.ua

Зміна відбулася після публікації в «Офіційному віснику України» Розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, від 29 грудня 2015 № 3470 «Про внесення змін до розпорядження Держфінпослуг від 9 липня 2010 року № 566« Про деякі питання здійснення обов’язкового страхування цивільно правової відповідальності власників наземних транспортних засобів ».

Нові ліміти означають, що людина, яка купила поліс автоцивілки з 19 лютого, може розраховувати, що в разі ДТП з його вини потерпілий зможе отримати від страхової компанії відшкодування в розмірі максимум 100 тисяч гривень на ремонт і відновлення розбитої машини. А якщо в пригоді постраждали люди, то на їх лікування страхова зможе виділити до 200 тис. Гривні. Якщо поліс автоцивілки був оформлений до 19 числа, діють старі ліміти — 50 і 100 тисяч гривень відповідно.

Таке підвищення пов’язане з тим, що старі ліміти не покривали ремонт при багатьох ДТП, адже 50 тисяч гривень за нинішнім курсом долара — уже менш $ 2000.. А на таку суму сучасний автомобіль преміум-марки не відремонтувати. Тому коли вартість ремонту перевищувала зазначену цифру, власнику поліса ОСАГО доводилося доплачувати потерпілому за ремонт. Незважаючи на те, що він начебто застрахував свою відповідальність. Знаючи таку ситуацію, багато автовласників крім обов’язкового ОСАГО докуповували і поліс добровільної «автоцивілки». До речі, багато страхових компаній підвищили відповідальність і за добровільним полісами ОСАГО.

Важливо, що, незважаючи на підвищення ліміту, вартість поліса автоцивілки «ОСАГО» не підвищується! Принаймні, поки що.