Водії масово змінюють поліси ОСАГО

У зв’язку з дворазовим збільшенням виплат по ОСАГО водії змінюють поліси.

Нещодавно в дію вступила постанова Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг про збільшення виплат по ОСАГО в два рази. Тепер для нових полісів виплати за шкоду здоров’ю та життю потерпілого в ДТП можуть становити до 200 000 грн, а за матеріальну шкоду — 100 000 грн, пише o-doroge.com.

Дізнавшись про підвищення виплат, багато водіїв захотіли переоформити раніше куплені поліси, так як за більш високий захист по ОСАГО їм не доведеться нічого доплачувати.

Найближчим часом очікується зростання кількості клієнтів, який може скласти 50%, зацікавлених в переоформленні страхового поліса. У минулому при підвищенні лімітів по ОСАГО були також збільшені і суми, тому заяв на переоформлення майже не надходило. Через це СК не встигли належним чином підготуватися до сьогоднішнього підвищення лімітів, а окремі страховики навіть намагаються відбити у клієнтів бажання переоформити поліс ОСАГО. Деякі аргументують свої відмову відсутністю необхідних для заповнення бланків, інші ж вимагають додаткових виплат в розмірі 20% від страховки.

Голова правління страхової компанії «Княжа» Дмитро Грицута підтвердив проблему з бланками, додавши при цьому, що деяким компаніям було видано обмежену кількість бланків, в той час як інші отримали їх у великій кількості і навіть зі штампами. У свою чергу, в Нацкомфінпослуг заперечують можливість існування даних проблем.

Проблеми з масовим переоформленням полісів можна вирішити грамотно організованою рекламної компанією. Наприклад, чому б страховим компаніям не запросити всіх клієнтів, у яких залишилося 6 місяців до закінчення дії поліса, і не запропонувати їм за скромну доплату продовження поліса ОСАГО з подвоєними виплатами? На думку фінансових аналітиків такий хід збільшив би збори і підвищив надійність страхової компанії в очах її клієнтів. Але для цього спочатку необхідно почистити ринок ОСАГО від шахраїв і так званих агентів при дорозі, щоб уникнути недовіри.