Як не пошкодити авто через погану дорогу — поради фахівця

Через потрапляння у ями найчастіше на колесах з’являються ґулі. Не рідко українські водії гнуть колісні диски і ламають амортизатори.

«Якщо не можливо оминути яму — потрібно правильно в неї попасти. Впершу чергу важливо розуміти колійність авто та як відубувається переміщення маси машини», — розповів Сергій Гільов, інструктор драйв-клубу «Альфа щит»

Gazeta.ua підібрала основні поради фахівця, які вбережуться автомобіль від поломки через погані дороги.

Відчуття колійності. Іноді водії думають, що об’їжджають яму, але потрапляють колесом у неї. На розбитих дорогах потрібно відчувати колійність автомобіля, щоб оминувши переднім колесом вибоїну, не потрапити у неї заднім.

Вчасно відпускати педаль гальма. Якщо яма з’явилась несподівано і нема можливості об’їхати — потрібно максимально погасити швидкість, а перед самою ямою відпустити гальма. Якщо потрапити в яму на гальмуванні, то це станеться на стиснутих амортизаторах і вони не зможуть поглинути удар.

Розвантаження бортів автомобіля. Якщо не встигаєте оминути яму і вона «лягає» під ліві колеса, потрібно перед нею крутнути кермо вліво. Тоді вага автомобіля перейде на праву сторону, а ліва розвантажиться і амортизатори розтягнуться. Завдяки цьому амортизатори матимуть більший хід і поглинуться яму. Якщо у правому повороті яма потрапляє під праві колеса, то це не спричинить великих проблем. А якщо під ліві — тоді гірше. В такому випадку потрібно зменшити швидкість і по можливості вирівняти автомобіль, щоб вага машини не була на лівому борті.

Міцний хват керма. У момент потрапляння в яму потрібно тримати кермо закритих хватом, щоб великий палець був у середині. А положення рук на кермі — «10-2» або «9-3». Якщо удар передасться з коліс на кермо — руки не злетять.

Покращення навиків. Щоб навчитися розвантажувати борти автомобіля є вправа «люк». Ми беремо чорний круг і кладемо на асфальт. Розганяємось і перед моментом наїзду повертаємо кермо в ту сторону, під яке колесо він потрапляє. Якщо люк під ліве колесо — повертаємо вліво. Для відчуття колії ми використовуємо дошку. Спочатку по ній потрібно проїхати лівими колесами, потім правими