Як підготувати кондиціонер машини до спеки

По закінченню зими потрібно перевірити функціональність кондиціонера. Після довготривалого простою, йому знадобиться ремонт. Якщо не провести профілактику — система охолодження може повністю вийти з ладу, пише Gazeta.ua.

Перші ознаки, що кондиціонер потребує ремонту — він починає гірше охолоджувати салон, самовільно вимикається та шумить при роботі.

Пропонуємо поради по догляду за кондиціонером автомобіля.

Для профілактики періодично перевіряйте датчик тиску системи кондиціонера. Якщо тиск не достатній — система не працюватиме. Загалом фреон у систему кондиціонування потрібно заправляти раз на 2 роки. З такою ж періодичністю потрібно міняти масло у кондиціонері.

Міняйте фільтр салону не рідше, ніж раз на рік. Застарілі фільтри пропускають пил і він дме у салон та на ваш одяг. Це може спричинити алергію. Крім цього, у повітроводах збираються бактерії та може утворюватися грибок. Їх можна прочистити на СТО або самотужки спецільними хімічними засобами.

Якщо кондиціонер почав гірше охолоджувати — перевірте систему. Найчастіше недостатнє охолодження виникає через порушення герметичності системи. Цьому сприяє старіння прокладок, сальників, розвальцьовування і деформації трубок, корозії елементів і перетирання шлангів системи.

Правильно експлуатуйте систему охолодження. Не можна одразу виставляти кондиціонер на максимальну потужність. Температуру в салоні потрібно знижувати поступово. Якщо у градусах — то краще, щоб перші 15 хвилин роботи кондиціонер видав 26 С. Крім цього, лікарі не рекомендують виставляти температуру, яка нижча за температуру повітря більше ніж на 5 градусів.

Слідкуйте за механічним станом кондиціонера. У системі кондиціонування лише два рухомі елементи, які піддаються навантаженню: компресор та вентилятор. Решта ж елементів нерухомі. Проте й вони можуть вийти з ладу, якщо піддадуться дії корозії.