Які автомобілі обирають народні депутати (Інфографіка)

«ДС» склала рейтинг автомобілів, які належать парламентарям, а також дослідила, хто поповнив автопарк в 2015 році і хто став поки що єдиним офіційним власником кітчевої Tesla

Третій матеріал циклу із серії життя нардепів – на цей раз про автомобілі нардепів. Перші матеріали про доходи нардепів і про те, в яких банках вони зберігають свої гроші, читайте відповідно тут і тут.

Що обирають нардепи

Всього у майже 400 нардепів – 284 автомобіля. На першому місці всі варіації Toyota . Так, мабуть, це сенсація, але Mercedes – лише друга серед улюбленіших марок авто нардепів. А ось третє місце у Lexus – зовсім не видається дивним.

Родини нардепів володіють 214 автомобілями. Натомість у родин нардепів, як це не дивно, на першому місці представницьке авто Mercedes, а не якийсь сімейний сідан, як це здавалося б логічним. Далі – Lexus та BMW.

авто-нардепов2

Трошки про безграмотність

Ми нарахували цілих шість варіацій написання Hyundai (латиницею та кирилицею). З іншими марками історії схожі. Або депутати безграмотні, або легковажно відносяться до декларування, навмання заповнюючи рядки и стовпчики. Мабуть, це буде виправлено з введенням в дію електронного декларування, в якому передбачена відповідальність за неправильні дані.

Що з приводу Tesla?

В 2015 році нові авто придбали – Вознюк Юрій, Сторожук Дмитро, Тетерук Андрій, Пинзеник Павло, Развадовський Віктор та ще декілька. Але тільки одна покупка – справді кітчева. Це – Tesla SP85D, електричний, 85 кВт/г; 421 к.с.

В 2015 році її придбав депутат від БПП Гліб Загорій – син власника фармацевтичної корпорації “Дарниця” і якого злі язики звуть зараз головним лобістом фармацевтичної індустрії під куполом на Грушевського.

Та придбання Tesla аж ніяк не видається дивним – все ж таки “зелені” авто це світовий тренд. Особливо коли йде мова про офіційного багатія, яким безперечно є пан Загорій.

Родини нардепів теж займались шопінгом минулого року. Новий “мерс” є у родини Ніни Южаніної, у Борислава Берези – Toyota Rav 4, у Вікторії Войціцької – MERCEDES-BENZ, GL 350 CDI, у новоспеченого вице-прем’єра по євроінтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе – Toyota Rav 4.

Але найбільш шокуюча покупка у родини Євгена Дейдея. Вона поповнилася одразу двома AUDI Q7, 3,0 л. Дейдей з Народного фронту – координатор батальйону патрульної служби міліції спеціального призначення “Київ-1” Головного управління МВС України в місті Києві.