Які автомобілі переганяють українці з-за кордону

За підсумками перших двох місяців поточного року, ввезення авто з пробігом в Україні збільшився на 6,2% по відношенню до аналогічного періоду 2015 року. Причому змінилося не тільки кількість, але і якість ввезених авто, передає «автоблог«.

Головна причина зміни структури ввезення б / у машин — вступ в силу з 1 січня 2016 року дії вимоги про відповідність будь-якого автомобіля, ввезеного в нашу країну, екологічним нормам Євро-5. А оскільки в Європі ці вимоги вступили в силу з осені 2009 року, то ввезення в Україну автомобілів старше 6 років став неможливим.

Згідно зі статистикою, наданою для ВААІД митною службою, автомобілі старше 2010 року в перші два місяці практично не ввозилися. Найчастіше в нашу країну везли легковика 2011, 2012 і 2013 років випуску — таких машин було ввезено 82% від загального обсягу. Причина — акцизний податок на автомобілі старше 5 років набагато вище, ніж на більш «свіжі».

Серед марок як і раніше лідирує французький Renault — в основному за рахунок однієї моделі Megane. Така любов до даної моделі пояснюється тим, що за кордоном вона коштує недорого. Крім того, ця модель найчастіше привозиться з економічним дизельним двигуном, на які в Україні зараз високий попит. Крім того, в нашу країну часто возять Volkswagen, Nissan, Mercedes-Benz, Opel, Skoda, Audi і BMW- зовсім не «народні» автомобілі. Гаряче улюблений в минулому році Smart втратив популярність — ринок наситився.

Якщо розглянути структуру імпортних б / у автомобілів за моделями, то крім явного лідера Renault Megane в першу десятку потрапив електромобіль Nissan Leaf. Також багато возять VW Passat, Opel Astra, Skoda Octavia і Mercedes-Benz E-серії. Таким чином, в нашу країну ввозять в основному автомобілі середнього і вище середнього цінового сегмента. Бюджетних машин в ТОП-25 немає взагалі.