6 порад, як недорого купити уживаний автомобіль

За словами автомобільного експерта Іллі Розенберга: «Якщо говорити серйозно, машина не може коштувати менше 1000 доларів». У той же час, існує ряд «лайвхаків», які допоможуть вибрати старий автомобіль в межах вартості:

Зупинити вибір на уживаному авто

З прийняттям закону «про стимулювання ринку уживаних транспортних засобів» в Україні значно подешевшали саме уживані машини. Якщо раніше податком на продаж обкладалася повна вартість автомобіля, то зараз податок буде вилучатися тільки з комісійних платежів і маржі салону. Наприклад, якщо раніше за автомобіль вартістю 10 тисяч доларів потрібно було заплатити 3 тисячі податку, то в зараз — від 500 до 1000 доларів.

Брати на «оглядини» авто фотоапарат

При купівлі вживаного авто слід запитати дозволу на зйомку, і фотографувати все, що може бути знято: вид зовні, всі 4 колеса, скла, бирки, салон, магнітофон і т.д. Це буде стимулювати продавця до того, щоб в день, коли покупець прийде забирати товар, на ньому стояли ті ж колеса і не з’явилося нових дефектів кузова і скління, а замість показаного при першій зустрічі відеоцентра не стирчав старий «блаупункт».

Більш того, фотографії можуть виступати достатнім доказом для того, щоб розірвати контракт з недобросовісним продавцем, якщо стан авто змінився в гіршу сторону. Маючи на руках докази підміни, покупець має право вимагати повного відшкодування застави, якщо така була залишена.

Вибирати вітчизняне

Автомобільний експерт, керівник консалтингової фірми AUTOVAM, Сергій Радецький в коментарі «Сегодня» підкреслив, що наразі вигідніше придбати вітчизняну машину з маленьким пробігом, ніж «іноземця», але з великим кілометражем. За його словами, «наші» автомобілі легше ремонтувати після ДТП.

«Перші скількись десятків тисяч кілометрів можна їздити на машині спокійно, без будь-яких поломок. У кожного агрегату є свій моторесурс, чим старше машина, тим менший у неї моторесурс», — розповідає Радецький. Так, за 10 тисяч доларів можна придбати стару Toyota Сamry або BMW. А за 6 тисяч доларів — новий за ЗАЗ Sens Седан.

Брати іномарку «з рук»

Як відомо, з 1 січня в Україну заборонено ввезення автомобілів, що не відповідають екологічним вимогам стандарту Євро-5 (обов’язковий в Європі). Як відзначають експерти, автомобілі, що відповідають цьому стандарту, коштують дорожче. Тому, якщо раніше недорогу іномарку можна було перегнати з ЄС, то зараз єдиним варіантом буде купити її «з рук».

Почекати з покупкою рік

В рамках угоди про Зону вільної торгівлі Україна скасувала мита на товари з Європейського союзу. Починаючи з 2017-го року, мито будуть щорічно знижувати на 1%. Так, змін в цінах на європейські машини українці відчують не раніше ніж через рік. У той же час, при пожвавленні конкуренції на внутрішньому ринку, вже через рік продавці будуть змушені вдаватися до демпінгу.

Не розглядати найвигідніші пропозиції

В «топку» слід відправити оголошення, де ціна занадто занижена — машину, швидше за все, продають шахраї, яким конче потрібна буде «хоч невелика застава». Продавцями можуть виявитися також перекупники, які засмічують мережу неіснуючими пропозиціями, щоб збивати ціни.

Деякі терміни, присутні тульки при дуже «цікавих» цінах: «тільки за дорученням», «кузов Б/Н (безномерної)». А особливо повинна насторожувати примітка «проблемні документи» — це означає, що автомобіль неможливо зняти з обліку і оформити право власності, з ним буде важко або неможливо виїхати за кордон, та й переміщення в межах України обіцяє сюрпризи.

Джерело