Як українцям обміняти водійські права на польські

Якщо ви постійно проживаєте на території Польщі більше, ніж півроку (початок цього терміну рахують з моменту отримання Карти Побиту), то українське посвідчення водія слід замінити на польське. Закордонним посвідченням можна користуватись лише півроку з часу постійного перебування в Польщі, пише expres.ua.

Що для цього потрібно? По-перше, слід зателефонувати у відділ комунікації міськради, до якого ви територіально належите за місцем прописки, і розповісти про те, що ви збираєтесь змінювати права та спитати, що вам для цього зробити, дає пораду дописувач immigrant.today, котра також замінювала українські водійські права на польські. Там вам наведуть список документів, котрі для цього потрібні.

Це — фотографія в лівий півпрофіль, на якій видно вуха, завірений присяжним перекладачем або польським консулом переклад українських прав, і самі права. Також треба сплатити збір у розмірі 100 злотих та 50 грош.

Заміна прав може зайняти і три місяці, оскільки для того, аби їх виготовити, подають запит в українське Посольство, де перевіряють усі дані про власника прав. Про те, що ваші водійські права вже готові, повідомляють смс-кою або поштовим листом. Після отримання своїх польських прав українські слід віддати.