Як власникам автомобілів правильно розрахувати транспортний податок

Харківська податкова оприлюднила формулу, по якій власники автомобілів зможуть розрахувати середньоринкову вартість для сплати транспортного податку, пише MMR, з посиланням на kharkov.dozor.ua.

Середньоринкова вартість автомобіля розраховується за алгоритмом відповідності цін ідентичних автомобілів за формулою:
З ср = Ц н х (Г / 100) х (1 ± (Г к / 100), де
– Ц н – ціна нового транспортного засобу в Україні (з урахуванням марки, моделі, типу двигуна, об’єму двигуна, типу коробки перемикання передач)
– Г – коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів залежно від терміну експлуатації;
– Г к – коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів залежно від пробігу.

Джерелом інформації для визначення ціни нового автомобіля офіційні прайс-листи виробників (дилерів).

Інформація про ціну нового автомобіля подається до 10 січня базового податкового (звітного) періоду (року) держпідприємством «Держзовнішінформ» в Мінекономрозвитку.

Ціна нового автомобіля в Україні визначається на рівні ціни країн-виробників (експортерів), без урахування податку на додану вартість в таких країнах, збільшеної на суму податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що сплачуються при митному оформленні автотранспорту.

Коефіцієнт коригування ринкової ціни автомобілів в залежності від терміну експлуатації визначається як середнє значення співвідношення ціни автомобілів, що були у вжитку, в ціну відповідних нових автомобілів. А коефіцієнт коригування ринкової ціни автомобілів в залежності від пробігу визначається з урахуванням фактичного і нормативного середньорічного пробігу автомобілів.