Як зекономити на КАСКО — поради експерта

Ціна поліса КАСКО залежить від моделі та марки автомобіля, водійського стажу та ще кількох чинників, але найбільше на вартість впливає франшиза, пише Gazeta.ua.

«Найкращим способом економії при покупці КАСКО є франшиза. Її розмір досить відчутно впливає на підсумкову вартість полісу. Найдорожча франшиза — нульова. Різниця між ціною за страховку з нульовою франшизою і страховкою з франшизою 0,5% може досягати 20-30%. При виборі франшизи автовласникові необхідно усвідомлювати, на який саме захист він розраховує, і, звичайно, врахувати досвід водіння», — розповів Олександр Мельничук, менеджер з комунікацій страхової компанії PZU.

Для автомобілів вартістю до 300-400 тис. грн оптимальною є франшиза 0,5% від страхової суми. Для дорожчих автомобілів на франшизі економити не варто. У такому випадку краще купувати КАСКО з нульовою франшизою. Бо навіть мінімальний розмір франшизи обернеться відчутною сумою у разі страхового випадку.

«Можна обрати поліс на захист від певних ризиків. Тобто, не повне КАСКО. Наприклад, зараз в Україні почастішали крадіжки. Застрахувати автівку лише від викрадення неможливо — до мінімального пакету ризиків входить «викрадення+ДТП». Отже, якщо до «максимальної франшизи у разі пошкодженнях» — 5%, додати опцію «до першого страхового випадку», можна отримати загальну знижку на поліс КАСКО майже 52%», — каже Олександр Мельничук.

За словами експерта, окрім використання франшизи в стандартному КАСКО, економити можна і за допомогою альтернативних видів автострахування. Наприклад, є досить популярні продукти, що дозволяють отримувати страхове відшкодування збитку, якщо він наступив внаслідок ДТП з вини застрахованого. Такі поліси набагато дешевші повного КАСКО, проте обмежені страховою сумою від 7 тис. до 25 тис. грн.

Для 2-річного автомобіля поліс КАСКО коштуватиме близько 5,5 тис. грн. За умови, якщо автомобіль коштує 200 тис. грн і його обслуговуватимуть на СТО на вибір страхової компанії, а не на вибір автовласника. Також за віком водій має бути від 25 років і зі стажем водіння більше 5 років. Цей поліс передбачає ремонт без врахування зносу запчастин. Якщо зношення запчастин враховувати — поліс буде дешевшим на 500-600 грн.